Серйозний самурай

Samurize

Samurize

Напишу про системний монітор для Windows. :-) Згідно традиції, слід пояснити що й до чого.

Зручно користуватись системним монітором для *nix з назвою conky. На робочий стіл виводить купу інформації про стан системи, налаштовується конфігом, звично заглядати. Це якщо користую бук під Linux. В іншому випадку, при роботі з віндовою машиною, такого не було. Не біда, google допоміг знайти альтернативу, щоб почуватись комфортніше і в ворожому оточенні. Утиліта називається Samurize. Серед аналогів її відрізняє адекватна розширюваність і налаштовуваність.

Як виглядає conky

Як виглядає conky (справа)

Це зараз вже пишу, що штука класна, тоді просто читав опис:

Samurize є передовою системою контролю і просто примочкою для робочого стола Windows 2000/XP/2003/Vista. ІТ-фахівці, оверклокери, геймери можуть як прикрасити робочий стіл, так і використовувати Samurize для системної інформації, прогнозу погоди, заголовків новин і багато іншого. А найкраще те, що Samurize 100% безкоштовний!
Багатий набір функцій Samurize включає в себе:

  • Великий набір вбудованих індикаторів (використання дисків, використання процесора, мережевий трафік, системні температури …);
  • Широкі можливості налаштування та кастомізації без будь-яких знань в області програмування;
  • Контроль вашого (або не вашого) комп’ютера через мережу;
  • Незначне використання пам’яті і ЦП;
  • Перша система контролю інструмента з WYSIWYG редактором;
  • Повна розширюваність через скрипти і плагіни з потужним Plugin SDK / API;
  • Мінімальні вимоги до програмного забезпечення (Не треба .NET);
  • Підтримка мультимоніторної конфігурації;
  • Безліч варіантів використання (робочий стіл, панель задач та годинний, сервер працює через XML або формат зображень, скрінсейвер).

Samurize: Єдиним обмеженням є ваша уява.

(Вищенаведені оди – переклад на українську з офіційного сайту Samurize)

От такі вони, самураї - приклад №1

От такі вони, самураї - приклад №1

От такі вони, самураї - приклад №2

От такі вони, самураї - приклад №2

От такі вони, самураї - приклад №3

От такі вони, самураї - приклад №3

От такі вони, самураї - приклад №4

От такі вони, самураї - приклад №4

Чесно кажучи, не дуже був в захваті від таких можливостей :-). Розбиратись немає часу, бажання і потреби, а зате як цікаво стає спробувати кожну фічу. Тож вирішив закрити очі на настройку і вибрати якийсь готовий конфіг.

Шукав, шукав, знайшов багато, та не пустила мене чудо-трава, довелось поверхнево в’їхати в роботу Samurize. Висить софтинка в треї, звідти і вибираються дії, яких на перший погляд небагато, а насправді, є серверна частина, клієнтська (особливість роботи – зчитуються дані з сервера, запущеного хоч на локальному хості, хоч на віддаленому), а також керування запущеними екземплярами. Можна підключати кілька наборів екземплярів Samurize, кожна з яких може запускати свій конфіг, або частини одного конфіга, які потім взаємодіють між собою або з користувачем. Круто.

Меню програми

Меню програми

Конфіг програми – це файл з розширенням ini. Може бути набір такий файлів (наприклад, різні кольорові гами) в одному файлику з розширенням sam. По суті, це звичайний zip-архів, просто із зміненим розширенням. Для застосування конфігурації, тиснем Select Config, вибираєм зовнішний файл, і він встановлюється в каталог з встановленою програмою (в мене C:\Program Files\Samurize\Configs\ ). Можна туди і самому перенести файл… Маленькі .ini просто копіюються, а от .sam розпаковуються, проходячи процес установки і вибору деяких параметрів. Потім можна лиш вибирати з менюшки конфіг, який сподобався без повторного встановлення. Зручно досить.

Готові файли або набори конфігурації можна скачати з сайту програми http://www.samurize.com/modules/mydownloads , там же є ще купа різних плагінів або подібних ім штук. Кожен пункт супроводжується скріншотом, тому можна повибирати, що сподобається. Другою Меккою для самураїв є DeviantArt (http://www.deviantart.com/#order=9&q=samurize), там люди вже все придумали до нас.

Чому “серйозний самурай” – автори цього софта мають хороше почуття гумору, і ярлик на десктопі підписаний не інакше, як Serious Samurize.

Присутні такі класні зразки творчості користувачів, що аж не віриться, тому проблема номер 1. Дивлячись на хитровимаханий скріншот, нема уявлення, як користуватись таким концептуальним монстром, яким є конфіг. Кожен хоче вліпити туди погоду, RSS, WinAmp, великий годинник, що для роботи ну зовсім не потрібне, і при установці коректно не хоче працювати. Особисто я знайшов більш-менш простий і пристойний набір оформлення, і потім допилював його напильником під свої потреби.

Вікно редактора конфігурації. Нагадує якусь IDE.

Вікно редактора конфігурації. Нагадує якусь IDE.

Black Dashboard – красивий на вигляд, скачав звідси http://sticktron.deviantart.com/art/Black-Dashboard-for-Samurize-21510512 , на моїй системі не підходило наступне:

  • По дефолту розміщення зліва. Можна потім пересунути, але при перезапуску хотілось би щоб панельки з’являлись на тому ж місці;
  • Не працював список топ-процесів з плагіна FindTheTopProcess.dll – в редакторі все ОК, а при роботі список порожній;
  • Дві нижні панельки виводили RSS з якихось ресурсів, які мені нахрен не впали, як і RSS на робочому столі сервера в принципі;
  • Букви дисків жорстко прописані – C: D: E: , останній з яких моніторити мені теж безглуздо;
  • Дрібний шрифт надписів;
  • Виходячи з цього, не зовсім оптимальний набір інформації.
Такий самурай поселився в мене

Такий самурай поселився в мене

Підправив під свої захцянки, що стосується плеєра Foobar 2000, його API сумісне з WinAmp, тому підключив плагін від останнього. Недолік – кириличні літери відображаються в неправильному кодуванні. Все решту просто понакидав, бо фоновим зображенням є фіксована PNGшка з 5 чорних панельок. Скачати те, що вийшло можна тут http://majesty.if.ua/wp-content/uploads/2009/12/majesty_dashboard.ini.

Тепер маю глямурний системний монітор і на робочому столі Windows, який споглядаю по RDP. Непогана альтернатива conky. От що визначає популярність програми – велике community сприяє активній розробці, найбільш поширена ОС також.

This entry was posted in Windows. Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

You must be logged in to post a comment.