Апгрейд до Ubuntu 9.10alpha Karmic Koala

Логотип Ubuntu

Логотип Ubuntu

Кодова назва майбутнього релізу, що вийде в жовтні – Karmic Koala. На днях привабили відгуки про нове ядро 2.6.30, згадувалась оптимізація, тож із своїм експериментальним прагненням вирішив обновитись до альфи 9.10, пописати багрепорти трошки. Обіцялись, що зросте швидкість роботи з SQLite, яку використовує Firefox. Про плани і перспективи можна глянути туткаво, особливо нічого не встигло змінитись, обновили ядро, GNOME, GCC. В планах на сайті є включити GNOME 3 (не віриться), а також поступово замінити hal на DeviceKit-power.

Та і просто не було куди трафік подіти, на кінець місяця пропадає. Обновляв основну систему, тим самим довірився на адекватність розробників, та взагалі на удачу.

Набравши update-manager -d , ліг на той час поспати. Інколи прокидався натиснути [Next], і чергового разу процес установки спричинився до зависання. Зробив reset, вантажусь в гном, а там у вікні входу GDM процес не йде далі вводу паролю.  В віртуальній консолі все акуратно логіниться. Глянув в menu.lst – прописане старе ядро 2.6.28. Змінивши на нове і перезавантажившись, отримав grub error 15. То ніч, я сонний ))) В списку варіантів завантаження рятувального режиму вибираю Fix broken packages, чекаю ще зо пару хвилин поки встановляться нові пакети. Вуаля – все запрацювало коректно.

Що першим кинулось в очі – зросла швидкість завантаження і відклику системи. Очевидно, із-за нового ядра, можливо і GCC 4.4. Ще з позитиву хочу відмітити більш стабільну роботу Network Manager. Раніше час від часу процес падав, довелось навіть зробити ярличок nm_restart.sh

sudo /etc/init.d/NetworkManager restart

Тепер не спостерігається такого. Дрібничка – ярлик програми xlog нарешті з’явився в меню Accessories. До цього треба було додавати самому. Обновився OpenOffice.org до версії 3.1. Без пороблених глюків не обійшлось. В офісному пакеті OpenOffice.org запускається лише oowriter. Інші компоненти видають:

Inconsistency detected by ld.so: dl-open.c: 260: dl_open_worker: Assertion `_dl_debug_initialize (0, args->nsid)->r_state == RT_CONSISTENT' failed!

і на цьому вилітають як фанера над Парижем.

screenshot

Також рівень підсвітки матриці видно не за допомогою нотифікацій, а по-старому, знизу екрану.

Швидкість файлової системи не зросла, та й зрештою, чого хотіти від старого ноутбучного вінчестера. Так само оперативна пам’ять віджирається кінськими дозами. При завантаженні системи зайнято 220 мб, після кількох годин роботи без запущених програм вже 320 мб, то Xorg сволоч пам”ять витрачає.

Менеджер проприетарних драйверів порожній, та і грець з ним. Відкриті дрова radeon для 2D з композитингом працюють чудово, wi-fi також. Можливо, придумають щось до релізу.

От і все, по суті, все працює далі, змін кардинальних немає.

This entry was posted in GNU\Linux. Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

You must be logged in to post a comment.