Оптимізація Ubuntu

Маю не дуже сильний бук, а працювати хочеться комфортніше, тож постійно намагаюсь щось підпиляти рашпілем, аби ліпше було. Поради актуальні і для інших дистрибутивів Linux. Визбирував різного роду поради. Щось та й вийшло. На жаль, важко оцінити, наскільки стало краще або швидше. Суб’єктивно на користь.Спочатку спробуємо використати програмульки, турботливо написані для нас програмістами. Про деякі з них – оптимізатори дискового простору :) вже було написано.

Перейдемо до помічної утилітки при завантаження. ReadAhead. Так само називається і в репозиторіях. Суть така, що при першому запуску збирає інформацію про файли, які читаються при завантаженні системи. При наступних завантаженнях просто по списку вантажить файли у пам’ять і чемно згодовує кому потрібно. В результаті виграємо кілька секунд. Ділить загрузку до запуску іксів і після. При глобальних змінах в системі передаємо в грубі ядру параметр profile, і переіндексовуєм.

Ще є хороша річ Preload (в репозиторіях так само). Резидентний демон. Висить в пам’яті, вчиться на своїх помилках роботі користувача, і кешує в пам’ять файли для запуску прикладного ПЗ. Якоїсь швидкості в роботі я не помітив, окрім повільнішої загрузки і відкусування трошки оперативи під свої кеші. Раритетні програми preload з часом забуває, існує таке собі навчання, що більше потрібно, те і оптимізуєм.

Потрібно назвати також і Prelink. При запуску якоїсь проги починається процес лінкування динамічних бібліотек, що займає деякий час. От Prelink править бінарники таким чином, щоб щоразу не лінкувати. В оперативі не висить, запускається вручну або по крону. Збирає інформацію про бінарники і бібліотеки і хвилин зо 5 їх ковбасить. Зміни незворотні, але глюків не зустрічалось. На око приріст швидкості майже непомітний.

Можна твікнути інтерфейс гнома, якщо біда. В редакторі конфігурації

sudo gconf-editor

змінюємо наступні налаштування

Секція /apps/panel/global зняти галку enable_animations. Для gnome-panel відключає анімацію.
Секція /apps/metacity/general – відмічаємо галочкою reduced_resources. Для машин з слабкою конфігурацією.
Секція /desktop/gnome/interface зняти галку accessibility. Відключає в програмах розширені можливості для людей з обмеженими можливостями.

Канонічна порада в файлі /etc/hosts вказати крім localhost ще назву машини.
127.0.0.1 localhost majesty
127.0.1.1 majesty

Якщо давно стоїть Mozilla Firefox і гальмує, добрі люди порадили оптимізувати внутрішню базу sqlite. Упорядковує і ущільнює базу.

find ~/.mozilla/ -name '*.sqlite' -print -exec sqlite3 {} "VACUUM; REINDEX;" \;

Обновити кеш шрифтів

sudo fc-cache -fv

Ще можна реіндексити іконки в системі і домашньому каталозі. Просто утворюється так званий кеш, який додає швидкості підвантаження цих самих іконок.

for d in ~/.icons/*; do gtk-update-icon-cache -f $d; done
for d in /usr/share/icons/*; do sudo gtk-update-icon-cache -f $d; done

Також, звісно, актуальна порада деінсталити або відключити непотрібні сервіси в системі. Робиться за допомогою services-admin і gnome-session-properties. Для більш гнучкої настройки з репозиторіїв можна покласти bum (boot-up manager) і погратись з рівнями запуску і демонами, які там стартують (небезпечно).

Для машин з новими материнками, де доступний HPET (high-precision event timer) варто його включити в BIOS і передати параметри ядру при загрузці (за допомогою конфіга grub)
enable_8254_timer lapic_timer_c2_ok clocksource=hpet
Туди ж варто дописати ще і
ipv6.disable=1
Щоб відключити ipv6 для убунт, новіших 9.04.

Ще можна багато чого дописувати, це лише частина з усього, що дозволить тримати систему швидкою мов думка. Чого і бажаю усім.

This entry was posted in GNU\Linux. Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

You must be logged in to post a comment.