Про важливість MTU

Maximum Transmission Unit(MTU) – то є найбільший розмір фізичного пакету, який може ходити в мережі. Цим параметром люблять гратися різні оптимізатори мережевого з’єднання, точно підібравши який, можна отримати приріст ефективності використання пропускної здатності мережі. Ну, це вступ.

Деякий час тому спіткала мене біда – через модний і потужний укртелеком, користуючись ОГО мобільним користуватись стало важко. Не відправлялись великі запити, будь то HTTP, FTP чи інші, напр, не відправлялась пошта. То не проблема модема, і через інші з’єднання все ходило чудово. Вже і жалівся в сапорт оператора, та проблема не вирішувалась. Таке саме і через Київстар, таке ж і в інших містах України.

Гм, так як на оператор ніхто не жалівся, а (чомусь) під віндою, використовуючи це ж з’єднання все передається добре, то почав шукати в системі, що ж не так. Випадково згадав про можливі проблеми з MTU, і подивившись хелп, вийшло вуаля:

sudo ifconfig ppp0 mtu 576

Це значення є традиційним для даного типу з’єднань, і все запрацювало просто прекрасно.

Виявилось, в той час або провайдер змінив налаштування обладнання, або ж після оновлення системи некоректно почав визначатись даний параметр.

This entry was posted in GNU\Linux. Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

You must be logged in to post a comment.