Елементарний десктоп від Elementary

elementary-osПісля поверхневого знайомства з ОС Linux, захотілось такого же красивого і зручного робочого оточення, як в людей на скріншотах їхніх десктопів. Використовую оточення GNOME, і серед великої кількості тем оформлення чого завгодно натрапив на сайт проекту Elementary. Давніше мав концепцію як Elementary Desktop, тепер більше як Elementary OS.

На офіційному (дуже красивому і лаконічному) ресурсі проекту можна довідатись, яке щастя пропонують скачати і прибалдіти від красивих піктограмок. В розділі Downloads можна самому зацінити якість, описувати це немає сенсу, а особисті враження можна.

Скрін робочого стола

Скрін з темою

Проект представляє унікальні та безкоштовні теми оформлення для екрану авторизації GDM, теми GTK, теми екрана завантаження usplash, браузера firefox (не сподобалась), а також набору іконок. GTK-тема прижилась не лише через свій унікальний зовнішній вигляд, а і через вищу швидкість відмальовки елементів інтерфейсу, порівняно з темою Human. Недолік теми – при рідному оформленні заголовків вікон надпис центрується, що мені дуже не подобалось. Тому заголовок вікна оформлений темою Elegant for Rent (шукається на gnome-look.org). Usplash темка не підійшла до моєї Ubuntu 9.04 (тодішньої, викидало помилку про несумісність), що прикро, але не дуже.

Тема eGTK

Тема eGTK

Для встановлення теми достатньо скачати архів, всередині буде .deb – файл установки, а також звичайний архів з темою .tag.gz. Я завжди перетягав другий архів в вікно нашаштуванням тем, а потім лише переносив тему в /usr/share/themes, іконки в /usr/share/icons (для того, щоб тема була доступна всім користувачам системи, а не тільки моєму). Девелоперська частина проекту хоситься в гугла на code.google.com. Файли для завантаження можна знайти також на devianart.com.
Темка має також невеликий баг (на даний момент), якщо увімкнути вивід в консоль, бачимо попередження про помилки:

[majesty][~]$ nautilus
/usr/share/themes/eGTK_0.9.6/gtk-2.0/gtkrc:88: Murrine configuration option "highlight_ratio" will be deprecated in future releases. Please use "highlight_shade" instead.
/usr/share/themes/eGTK_0.9.6/gtk-2.0/gtkrc:89: Murrine configuration option "lightborder_ratio" will be deprecated in future releases. Please use "lightborder_shade" instead.
/usr/share/themes/eGTK_0.9.6/gtk-2.0/gtkrc:104: Murrine configuration option "style" is not supported and will be ignored.
/usr/share/themes/eGTK_0.9.6/gtk-2.0/gtkrc:147: Unable to locate image file in pixmap_path: "Menu/menubar.png"
/usr/share/themes/eGTK_0.9.6/gtk-2.0/gtkrc:150: Background image options specified without filename
/usr/share/themes/eGTK_0.9.6/gtk-2.0/gtkrc:250: Murrine configuration option "highlight_ratio" will be deprecated in future releases. Please use "highlight_shade" instead.

Також, для роботи тема хоче встановлених движків Murrine, Aurora, і чомусь, Nodoka. В репозиторіях Ubuntu вони є.
Залишається лише побажати розробникам визнання та всебічної підтримки результатів їхньої праці.

This entry was posted in GNU\Linux. Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

You must be logged in to post a comment.