Крилатий світ

Мова піде не про потойбіччя, то заголовок абстрактний і жовтий просто :) В наш час змін і технологій можна багато цікавого придумати, застосовуючи безпровідні технології, собі на користь. Та це і цікаво. Розповім про очевидні речі, з якими ми стикаємось щодня. Для чого тоді розповідати? Про свій досвід використання, в якому знайдеться місце фантазії, що піднімає на новий рівень зручності без особливих витрат.

Коли вдома (або ще десь) хочеться послухати музику, і нікому не заважати, ми найперше задумуємось про навушники. Зручно, і практично. Теж так вважаю, і довший час користуюсь, хоча при можливості колонки поза конкуренцією.

Маю для комп’ютера закриті вушка “Cosonic”, нарікань ніби немає. Якби не гриби. Аудіокабель постійно закручується за ручку крісла, а коли колись треба йти, вуха знімати… А скільки разів треба було до чогось дістатись поблизу, і музика хороша, але кабель не пускає. Ситуація ніби надумана, але її вирішення досить цікаве, а в комплексі і універсальне.

Музичку слухаю з домашнього сервера, доступаюсь до нього теж без проводів (wifi ad-hoc), використовуючи протокол RDP. Кілька слів про застосуваня протоколу, який так і називається Remote Desktop Protocol. Відмовився від монітора, відеокарти, клавіатури і мишки в десктопі, натомість робочий стіл користую з ноутбука, який може бути на відстані до 10 метрів від цього самого сервачка. Якраз там лежать всі потрібні і не дуже дані, крутяться вінчестери. Іграшки не пограєш, але не біда, – є ноутбук, а там можливо розслабитись при великому бажанні. Він же рулить принтером і сканером, веб- і самба-сервером, а також супутниковою картою. Не враховуючи інших дріб’язків. Все інше доступне, в т.ч. хороша звукова карта Creative SB Audigy 2 ZS. Там 24 бітний апаратний аудіопроцесор, і характеристики непогані, що визначає її як хороший вибір при прослуховуванні різних музичних творів.

Так, прелюдія відбулась. Вірою і правдою крутив на колонки через саморобний же підсилювач саунд.

Китайці добрі люди, роблять дешеві речі, які самому трошки важче, та й дорожче. Один з таких, надибанив на аукро FM-трансмітер автомобільний. Типу живиться від прикурювача і приймає з виходу будь-якого звук, потім модулює їх і передає в ефір, частоти можна вибрати. Потім магнітолою спокійно це ловиться і слухається на колонки в салоні. Коштувала ця річ недорого – біля 30 грн, потім ще 15 вроді за доставку. Річ ця продається вільно і в нас, буває різних модифікацій та функціональності, дозволяється для використання в особистих цілях. Трошки не розрахував, що їхатиме девайс з Китаю, чекав біля 3-х тижнів, але приїхав він успішно

Китайське мініатюрне радейко, запланований компонент ресівера

Китайське мініатюрне радейко, запланований компонент ресівера

Китайці разом з трансмітером дали автомобільну зарядку

Китайці разом з трансмітером дали автомобільну зарядку

Це корпус трансмітера, не становить цікавості як такої

Це корпус трансмітера, не становить цікавості як такої

Безпосередньо трансплантований орган

Безпосередньо трансплантований орган

Трансмітер з боку пайки

Трансмітер з боку пайки

Китайці добрі люди, для них простота це стиль життя. Так і тут – класична схема на 1 транзисторі, відповідно, стерео досить поганеньке. По прибутті, наївно сподівався витягти плату з корпуса якнайшвидше, і відламав частину – там де кнопка і гніздо живлення. Припаяв назад. Саме через це девайс не дуже привабливо виглядає, що компенсується його дешевизною і відсутністю страху зламати.

Приймач в зборі

Приймач в зборі

Прототип приймача, фм ресівером є мобільний тел, він же є ліхтариком на голову. Ночами можна ходити, подібно кіборгу. Зверніть увагу! Дисплеєм повернути всередину, інакше антена битиме в голову.

Телескопічна антена

Телескопічна антена

Трансмітер буде змонтований в одному корпусі разом з підсилювачем потужності низької частоти, корпус екранований, ця антенка передаватиме. Що стосується антени, довго розбирався, яка доріжка в трансмітері випромінює. Походу, схема трансмітера є схемою з спільним емітером, значить, антену потрібно паяти до колектора. Ні з емітера, ні з колектора, ні з бази (ггг) антена випромінювати не хотіла, а чомусь стала це робити від одного з виводів котушки. Не так, як мало бути в ідеалі, але хоч якось.

Закріпив антену на задній стінці усілка з можливість повороту

Закріпив антену на задній стінці усілка з можливість повороту

Та ж антена, висунута на всю довжину

Та ж антена, висунута на всю довжину

Всередині... трошки страшно виглядає

Всередині... трошки страшно виглядає

Випробування

Випробування

Живлення взяв від блока живлення керування режимами підсилювача, хоча перед цим хотів з нокієвської зарядки. Відпаяв кнопку включення, і тепер вона розмикає живлення трансмітера. Наводок 50-100 Гц немає, поверхневих струмів також – блоки розділені.

Я в темний час доби

Я в темний час доби

Чому я поночах та виряджаюсь ) Вдень приємніше на колонках послухати, вуха не болять.

Кінцевий варіант, який і експлуатується

Кінцевий варіант, який і експлуатується

Тепер соваюсь по хаті і дворі, слухаючи свою хвилю 107.4 FM, без реклами і решти, дуже зручно.
Можна включити фантазію, і модифікувати ідеї застосування такого трансмітера. Можна вкласти батарейки, підключити до плеєра, і, сідаючи в таксі, попросити шофера включити якусь нестандартну хвилю ) потім загадково шкіритись цілу дорогу :) А ще таким чином можна забезпечити спокійний і мирний робочий день, зробивши подібну штуку на голові, яка захищатиме від зовнішніх впливів в межах офісу. А можна систему оповіщення якусь, було би для чого.

Не менш зручною є технологія bluetooth. Є щасливим власником безлімітного пакету 3g, а модемом є не що інше, як смартфон. Коли покриття погане, не є проблемою висадити повище телефон і тягнути з нього пакети маленьким донглом. А ще можна на телефон передавати робочий стіл комп’ютера, або як у мене, сервера, і керувати, напр. фільмом, коли він виводиться на телевізор або панель.

Колись в давній час робив пультик, щоб керувати комп’ютером. Зручно було цоркати музику і фільми, не відриваючи п’ятої точки від крісла, але потім він втратив актуальність через робочий стіл по bluetooth (див. вище).

Стаціонарний CDMA термінал, в мене такий же, лише чорний

Стаціонарний CDMA термінал, в мене такий же, лише чорний

А ще цікава штука CDMA термінал, юзати одне задоволення, а що найцікавіше, – там є акумулятор. Можна десь посеред центру міста витягнути і подзвонити кудись :-D або те саме зробити десь в кафе чи поїзді :) видовжені пики оточуючих гарантовані.

Як стаціонарний телефон штука мега зручна, підписав угоду з Інтертелекомом, в них і тарифи досить вигідні, і система самообслуговування потужна, і платити Webmoney можна. З радістю демонтував старий збідований і скручений телефонний кабель.

This entry was posted in Hardware, Просто інформація. Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

2 Comments

  1. Constantine
    Posted 09.08.2010 at 09:22 | Permalink

    Дивись щоб укрчастотнагляд до тебе не навідався. А так то DIY рулить, зарах!!!

    • Posted 10.08.2010 at 18:33 | Permalink

      Сприйму побоювання частотнагляду як жарт :) Якщо випромінювана потужність кілька міліват, і в автомобілях теж є такі штуки. Тим більше, щоб виявити такий сигнал потрібно з пеленгатором зайти на город :) А ще можна і відкрито робити локальні трансляції – озвучення вуличного кіно, наприклад.

Post a Comment

You must be logged in to post a comment.