Linux по-українськи, або User And Linux

UALinux

UALinux

Десь якось читав новинку, що конторка UALinux здобула ряд відзнак та сертифікатів Canonical, тому тепер є ubuntu official distributor, ubuntu system builder, ubuntu software partner, і ubuntu sertified software. Ну, думаю, молодці, отак треба працювати. На піку психозу, пов’язаного з релізом Ubuntu Maverick Meerkat, вирішив підтримати їх трохи, скориставшись пропозицією замовлення дисків з убунтою. Також захотілось скласти собі враження про проект.
Організація пропонує на своєму веб-ресурсі вибір дисків як ванільних убунт, так і власних сборок типу gamepack чи serverpack. Також убунта, лише тематичних програмних пакетів більше в комплекті. Що здивувало, доступні amd64 версії десктопної і серверної убунти… Ну, думаю, цікаво, адже canonical не розсилає такі штуки. Є інші цікаві пропозиції, такі, як сертифікат автентичності з наклейкою. Про це пізніше.
Вибрав два диска х86 десктоп і сервер, зробив замовлення. Один носій коштує 25 гвн, отже два 50, плюс 4% за онлайн переказ, тобто разом 52, ніби недорого. Через кілька днів отримав коротенький лист

 если все верно, ждем оплаты и высылаем диски,
или вам наложенным платежем выслать ?

с уважением, УАЛИНУКС

У вкладенні була pdf’ка з реквізитами, оплатив вебманями. Всюди вказані контакти Олексія Невінчаного – саме він є координатором UALinux. Ну нічого, тим більше молодець.
UALinux можна розуміти як українську убунту, але інше значення User And Linux. Аналогічно із одноіменним журналом, який підтримується цим же проектом.
Через деякий час прийшов рекомендований лист з двома круглими всередині.

Конверт

Конверт


Диски виявились звичайними CD-R, записаними зі скачаних образів і друкованими на струменевому принтері сторонами. В міні-коробках, заклеєні захисною стрічкою, яку досить легко віддерти і переклеїти, що я і зробив :) На протилежній стороні ліцензійна голограма! Мабуть, бонус для комерційних організацій. Як бонус, різні наклеєчки, одну з них одразу приліпив на бук. Неважко помітити, що наклейки і голограми UALinux нанесені струменевим друком на самоклейний папір buromax, потім розрізані ножицями :) На ліцензійні наклейці в штрих-коді зашифрований номер продукту, але, на жаль, такий код не прочитати жодним сканером. Веб-ресурс теж не дуже досконалий в плані дизайну, як і решта промо продукції. Наклейка “UBUNTU” оригінальна, колись розсилалась разом з дисками canonical.
Болванки

Болванки


Ліцензійна наклейка

Ліцензійна наклейка


Промо

Промо


Може бути, що такий проект, як UALinux відображає нинішній стан розвитку Вільного ПЗ в Україні, – на основі зовнішніх розробок кустарним методом на ентузіазмі. Навряд, чи це є недоліком, адже на ентузіазмі рухати вперед важливу справу важко, і чим більше буде зацікавлених в цьому, тим далі прогресуватиме спільна справа. Стараються. Замовлені болванки, відніс на кафедру, там давно просили. Наклейки собі залишив :) Чекаю від canonical оригінального дистрибутива для колекції :)

This entry was posted in Просто інформація. Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

One Comment

  1. Posted 02.08.2011 at 03:35 | Permalink

    o_o

Post a Comment

You must be logged in to post a comment.