Проблеми з Kernel Mode Setting в R300/R400

Kernel Mode Setting (KMS) – це фіча, реалізована в ядрах Linux, починаючи з 2.6.30. Вона переносить процедуру ініціалізації та переініціалізації дисплея з драйвера X в ядро. Це зроблено щоб був гламурніший процес завантаження, зменшення часу переключення між користувацькими сесіями X, швидша процедура зміни розширення дисплея(ів), і :) можна виводити kernel panic в графічному режимі.Функція доступна для графічних карт nVidia, Intel та графічних ядер ATI, починаючи з R300. Та на даному етапі для чипів R300 для мобільних платформ (Radeon Xpress 200M, Xpress 1100, Xpress 1150 і т.д.) При спробі драйвера задіяти переключення, процес відбувається некоректно, або не стартують ікси, або система висне, або на екрані зявляються кольорові вертикальні полоси. Саме таке неподобство я і спостерігав при спробі завантажити gdm.

Не біда, так як по Ctrl+Alt+Fn працює переключення в віртуальну консоль, де достатньо в xorg.conf змінити відеодрайвер на vesa. Втрачаємо всі функції графічної акселерації, і не завжди коректно підбирається розширення екрану. Або, якщо використовується драйвер radeon, створити файл /etc/modprobe.d/radeon.conf з наступним вмістом:

options radeon modeset=0

чим просто відключається KMS, і радіємо життю далі.

Якщо хочеться спробувати, що ж за звір такий KMS, а проблема не зникає, можна скористатись доробками добрих людей.

https://launchpad.net/~xorg-edgers/+archive/radeon-kms

ісходніки та репозиторії патчених драйверів для radeon.

https://edge.launchpad.net/~xorg-edgers/+archive/ppa?field.name_filter=&field.status_filter=published&field.series_filter=karmic

xorg 1.6 (актуальний для ubuntu 9.10 karmic)

Я спробував також останній варіант, підключив репи, обновив драйвера і бібліотеки. І завелось.

Ліпше би не заводилось.

При старті системи розширення міняються як хочуть, екран блимає, швидкість акселерації впала, компіз не працює. Після відкату компіз так і не запрацював. Ото я баняк. Бажання більше робити такі експерименти не маю.

Але, може комусь допоможе.

This entry was posted in GNU\Linux. Bookmark the permalink. Trackbacks are closed, but you can post a comment.

One Comment

  1. Родион Меньшиков
    Posted 23.08.2009 at 06:18 | Permalink

    Решил Вам помочь и разослал этот пост в социальные букмарки. Надеюсь поднимется ваша популярность ;)

Post a Comment

You must be logged in to post a comment.