Два заповзятливі дослідники з Стенфордського університету обкурились плану реалізували оригінальну ідею щодо створення відкритої моделі фотокамери. Корпус саморобний, оптика – об’єктив фотокамери Canon, фоточутлива матриця від телефона Nokia N95. Операційна система, яка виконує функції прошивки – Linux. Що в них вийшло, бачимо на фото )
Згідно наявної інформації, проект Camera 2.0, який почався як партнерський проект між Стенфордською Лабораторією Комп’ютерної Графіки і Науково-дослідним центром Nokia, зараз також підтримується Adobe, Kodak, Hewlett-Packard, і Walt Disney.
Цікаве поєднання компонентів, що ж говорять розробники (переклад з англ.):
Протягом минулих п’яти років, камери в стільникових телефонах сильно вдосконалились на рахунок роздільної здатності, оптичної якості, і фотографічної функціональності. Окрім того, камерафони забезпечують функціональність, якої не мають традиційні камери, – можливість безпровідного з’єднання, вивід зображення з високою якістю, 3D графіка, і високоякісний звук. Найважливіше, і найцікавіше те, що цими платформами управляють операційні системи, часто розроблені третіми сторонами. Ми скористалися цими тенденціями, щоб розвивати обчислювальні можливості у фотографії для комерційних моделей стільникових телефонів.
Stanford Frankencamera. Не дивлячись на ці підбадьорливі тенденції, є обчислювальні експерименти фотографії, які просто не можуть здійснюватися на нинішніх мобілках. або, тому що або не дуже хороша матриця, або оптика, або обчилювальні ресурси не досить потужні. Так само, можуть бути обмежені програмні інтерфейси камери.
Тому ми створюємо вихідну платформу для такої камери, яка управляється Linux і включає повністю програмований (включно з DSP і АЦП) інтерфейс, передбачає можливість з’єднання з Інтернетом, і може управляти SLR-лінзами і іх датчиками. Наш поточний прототип складається з готових частин, в деяких випадках, позичених в зіпсованих камер. Звідси і таке ім’я.
Наша мета – поширювати цю платформу з мінімальною вартістю до дослідників фотографії і курсів у всьому світі.
За детальнішою інформацією і фотками варто сходити на сторінку проекту: http://graphics.stanford.edu/projects/camera-2.0/.
One Comment
Just for lulz.
Або ж я не збагнув глибокого смислу цих дій.