Панельні вікна

Тру віндовс

Тру віндовс

Власникам нетбуків присвячується. Чимось зручно власникам дисплеїв зі співвідношенням сторін 3:4. Можуть зробити собі дві гномопанелі – зверху і знизу. Що ж робити бідняткам нещасним володарям широкороформатних моніторів або мученикам повелителям нетбуків? Заголовок максимізованого вікна забирає дорогоцінні пікселі по вертикалі, несучи мінімум інформації. Не так це і страшно, та, якось покляцавши по gnome-look.org, курсор зупинився над картинкою з інтригуючим підписом Window Buttons Applet. Опа, що ще придумали? Палець засіпався під впливом нервового тіка на мишці і за мить сторінка спонукала до роздумів. Краще один раз побачити, потім порадити другові. Послухав голос розуму і нумо копіпастити адресу репозиторію з цікавими  аплетами.Знаю, що не вийшло в мене заінтригувати. Суть така. Замість заголовку вікна з кнопками керування, ці кнопки висять постійно скраю гномопанелі, і ними можна керувати максимізованими вікнами. Менші вікна далі мають свій заголовок.

Що втрачається – місце на панелі і заголовок вікна. Ну.. місця не так і багато порівняно із здоровенним заголовком, тим більше що іконку і початок тайтла можна дивитись по списку вікон на аплеті задач. Також, це означає, що панель бажано щоб була зверху. А ще недолік – потрібен compiz. Тому що саме він відключає заголовки розгорнутих вікон. Нууу… але compiz це тепер не дивинка, крім того використовує можливості 2D акселерації відеокарти при відмальовці вікон.

Почитати відгуки про один з двох таких аплетів можна на gnome-look.org, на launchpad запостити багу або (радість) скористатись репозиторієм Ubuntu. Як виглядають кнопки з вікнами, видно на фрагменті першого скріншота, додам лише, що після встановлення аплетів windowbuttons і\або namebar потрібно перезапустити gnome-panel.

killall gnome-panel

Чому я згадую два аплети? Бо вони дещо відрізняються функціоналом.

Перший з них, windowbuttons, просто виводить кнопки управління вікном на панелі. В налаштуваннях можна вибрати піктограми кнопок, встановити їх порядок. Вказати, чи ці кнопки діють лише на розгорнуті вікна – я включив вплив на всі. Звикну, взагалі відключу заголовки. Чи приховувати кнопки керування, коли немає розгорнутого вікна. Залишив, щоб завжди було видно… Негарно щоб порожнє місце залишалось. Само собою – чи ховати оформлення вікон при розгортанні. Так. Нащо тоді цей аплет здався )) І якийсь загадковий click effect, що воно таке не тямлю.

namebar applet

namebar applet

Другий аплет – namebar – трішки більш красивий і просунутий, але вимагає більше місця. Крім кнопок ще можна дивитись загововок вікна. Теж може стосуватись усіх вікон, а ще розтягуватись на всю ширину вільного місця. Ну холєра місця треба на нього більше. Коли згорнути всі вікна, на місці аплета буде широкий проміжок.

Таким чином, панелька забита різними кнопочками на всю ширину ) Може, хтось знайде вихід у використанні віртуальних робочих столів, та я збагнути їхню корисність не можу.  Краще почистити від зайвих ярликів. Я для себе скористався windowbuttons, а заголовок дивлюсь по таскбару.

This entry was posted in GNU\Linux. Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

You must be logged in to post a comment.