OpenTTD – транспортний культ

Скріншот іграшки

Скріншот іграшки

Розповідаю про OpenTTD не тому, що це унікальна іграшка (хоча, унікальнішої годі і шукати), а тому що розвивається і прямує до унікальності кілометровими кроками.

Колись натрапив випадково на скріншот, і це справило враження вибуху бомби. Простір для мозку безмежний.

Колись, в 1995 році відомий в певних колах Chris Sawyer створив шедевр серед жанру економічних стратегій – Transport Tycoon. В цій іграшці гравець займався транспортними перевезеннями за допомогою усіх видів транспорту. Іграшка була під операційну систему DOS, а ось Transport Tycoon Deluxe – під DOS і Windows. Пізніше, програміст Людвіг Стригеус дизасемблював код іграшки і написав відкриту версію, яка і досі продовжує самостійне плавання.Так як користуюсь ОС Ubuntu, то опишу процес установки для неї.

Можна встановити OpenTTD з репозиторію (openttd), або ж стягнути з офіційного сайту. Далі, гра потребує наборів графіки з оригінальної TTD, їх можна взяти тут, або ж спробувати відкритий варіант графіки NewGRF. Класти в каталог /usr/share/games/openttd/data. Командою openttd запускати цяцьку.

Складнувато для новачків, визнаю. Спочатку читаємо про патріарха – TTD, а потім і про OpenTTD, аби знати з чим справа. Тому що графіки існує велика кількість, так само як і допоміжних програм, скріншотів, сейвів, сценаріїв та підтримуваних платформ! Таке враження, що OpenTTD запуститься навіть на тостері :-) Також люди грають оригінальні версії TTD, потім ще існувала така річ як TTD Patch, різні версії OpenTTD. Вони всі між собою дещо різняться. Це важливо для гри по мережі.

Перше знайомство було приємним та цікавим, очі розбігались від можливостей забавки, і пару тижнів чесно освоював. Почитав форуми, спробував гратись – сподобалось. Потім щось призабув, а нещодавно знову вирішив поганяти паровозики. Одна з останніх версій – 0.7.1 підтримує (нарешті) маршрутну сигналізацію (це такі семафори, щоб поїзди більш раціонально роз’їздились на вітках). А ще трамваї. Спробував NewGRF – молодці, роблять свою графіку.

Щоправда, чомусь штучний інтелект не працював, і конкуренти не будували свої поїзди. Пропонувалось його скачати звідкись, та щось не став шукати.

Дуже раджу спробувати себе в ролі транспортного магната, цікаво так ) лишень розібратись.

This entry was posted in GNU\Linux, Просто інформація. Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

One Comment

  1. Posted 04.08.2009 at 14:01 | Permalink

    Особливо цікава фішка – Online Content. З допомогою цієї опції можна гнучко качати різні типи графіки, штучних інтелектів і т.д. Дуже зручно, цікаво.

Post a Comment

You must be logged in to post a comment.