Шарманка або індивідуальність цифрової музики

Rhythmbox

Rhythmbox

Мова піде не про музичні напрями, і не про вподобання, а про більш приземлені речі. Але таки про музику в цифровій її формі, і як краще з нею поводитись – слухати і зберігати. За весь час користування ПК звідусіль стягались MP3, складались, сортувались, попри всі зусилля дублювались чи губились, чи лежали у вигляді track01.mp3.
Крім того, що постала невеличка проблема слухати музику на ноуті. Музончик весь зберігається на термінальному сервері, який її і грає в принципі. Бук містить частинку, аби при нагоді не було сумно. На сервері – Windows XP, буком володіє Ubuntu, в улюбленому плеєрі Rhythmbox невірно відображається кодування ID-тегів, кракозябрами. Тому що стандарт, теги заповняти в кодуванні UTF8, а віндова програмка, яку я юзав (крякнуту) Tag&Rename писала їх в win1251. Біда, кожного разу при закиданні музики на бук не хотілось ковбасити, отож як би це так всю колекцію переписати в unicode. Саме тому мова йтиметься здебільшого про вінду, так вже склалось.
Потикавшись в гуглі, натрапив на хороший софт, який гордо несе назву TagScanner. Програма безкоштовна і мега функціональна. Всі переваги перераховувати не буду, з ними можна ознайомитись на офіційній сторінці проекту, але що відмітив для себе:

  • Зручний та функціональний інтерфейс;
  • Безкоштовність;
  • При процесингу тегів нові пишуться в кошерному кодуванні unicode;
  • Можна перейменовувати файли згідно тегів;
  • Можна редагувати теги в одному та групі файлів;
  • Можливість роботи з базами FreeDB, Amazon, Discogs, TrackType, за допомогою яких можна отримати всю інформацію про композицію, і заповнити її, причому, разом з обкладинкою альбома;
  • Можна складати різні види плейлистів;
  • Підтримуються різні формати музичних файлів і різні типи тегів до них;
  • Та багато-багато іншого.

Код програми оптимізований, працює досить швидко, за 15 хвилин сконвертив в юнікод всю свою музичку. Хоча, можливість шукати інформацію про композицію по уривках інформації з неї це бомба. Дуже сподобалось, перевів автору софтинки 10 баксів.

TagScanner

TagScanner

Деякий час побавився ТегСканером, попідставлявши дані композицій, ідентифікував гору музички. Користувався старим способом – вбивав в Google фразу з пісні, додавав lyricks (наприклад), і отриману назву згодовував разом з назвою файлу, отримуючи на виході вбраний в обкладинку файлик. Не все так можна впорядкувати, і довго… Та знав я про існування функції TrackID  в мобільних терміналах SonyEricsson: коли грає пісня по радіо, або по мікрофону , або навіть самому наспівати, то телефон потім визначає, що то за пісня така. Якщо таке є в телефоні, чому не може бути десь в неті.

Так через всезнаючий  Google набрів я на унікальний сервіс MusicBrainz. Це відкритий сервіс, там зберігаються музичні відбитки дуже багатьох музичних творів, це щось подібне на хеш, наскільки зрозумів. Також інформація про ці твори. Ідея суперська – вибравши файл або групу файлів через клієнт, з них знімаються музичні відбитки, і порівнюються на сервері з існуючими там. Якщо співпадають в якійсь мірі, значить можна ідентифікувати файл. Відбитки маленькі, і не потрібно ганяти багато трафіка.

MusicBrainz Picard

MusicBrainz Picard

Там же можна скачати і клієнт – MusicBrainz picard, який доступний для платформ Windows, Linux і Mac OS. Клієнт досить зручний, і має кілька режимів визначення музики: Scan – робиться власне музичний відбиток і порівнюється потім, Lookup – пошук іде по існуючих метаданих у файлі, Album – для файлів з одного альбому, збільшується ймовірність визначити, потім ручний Lookup на сайті – виводиться список подібних композиції, потрібно вибрати вірну. Ще є режим Cluster, але щось не шарю, нащо він. Після визначення в ручному режимі, можна відправити результати на сервіс (напевне, для уточнення) якщо є зареєстрованим користувачем. Я зарегався і відправляю те все.

MusicBrainz Picard

MusicBrainz Picard

Після цих процесів в правій панелі з’являються альбоми і прикріплені до них файли, можна продовжити уточнення, або вручну назначити дані, а тоді зберегти метадані в файл з можливістю перейменування. Дуже хороша штука теж, пройшовся нею по невідомих файлах, просто жир. І дублікати повидаляв, і назви тепер будуть.

І, насамкінець, хочу розповісти про вибір плеєра. Ідеалом є Rhythmbox, в ньому є можливість зробити медіа-бібліотеку з миттєвим пошуком і динамічним відслідковуванням змін, а ще плагіни і простота. Пошук там зе бест – просто вводиш символи, які є в метаданих композиції і динамічно застосовується фільтр. Витер рядок пошуку – знов все доступно і грає одно за другим.

Winamp 5.x

Winamp 5.x

На сервері вінда стоїть, і такого зручного інструменту немає. Пробував Itunes, Foobar2000, Apollo, AIMP, все не те. Як не дивно, подібну функціональність має Winamp новий, там понапихали свистульок купу непотрібних, але трошки функціоналу є, хоча якраз пошук не такий зручний. Попри все, користую його, грає та й добре. Ліпшого і так немає.

Трохи розширив меломанський світогляд, поки це все здійснював, тепер легше стало. Що слухаю, то лежить в одному каталогі з своєю структурою, все інше, специфічне і попса, лежить в іншому, звідти лишень зрідка щось може бути треба. Грає лише хороша музичка, і обладинку альбому видно, подобається. Новою також легше поповняти.

This entry was posted in Windows, Просто інформація. Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

2 Comments

  1. Relay
    Posted 09.08.2011 at 17:45 | Permalink

    Є чудо прога на лінукс. Запуск з командної строки… я колись нею за пару кліків всю музику яка в мене була “переюнікодив” і з того часу забув про ієрогліфи в плеєрі. Як називається не згадаю. В репозиторіях убунти є.

    • Posted 09.08.2011 at 18:25 | Permalink

      Не в тому суть, щоби переюнікодити, а щоб ідентифікувати музику, прописати теги, перейменувати правильно, і аж як додаток змінити кодування.

Post a Comment

You must be logged in to post a comment.