Активація Windows XP по телефону

Windows XP

Windows XP

Вчора відбулась важлива з моєї точки зору подія – переактивація Windows XP Home OEM (!) Ліцензійної (!!) По телефону (!!!). Насправді, просто було лінь возитись з настройкою корпоративного проксі. Ситуація така – в одній з мереж супермаркетів почала зависати каса. А каса, по суті, це ПК на касовій стійці зі специфічним ПЗ. Всього лиш. В одній з таких касок (як виявилось) накрилась материнка. Пару годин вбив, щоб впевнитись, що то справді материнка, а далі засумував. Треба зробити – зліпити комп або зремонтувати материнку (криза, і грошей на це не виділяють), взяти другий – переустановка тих всіх прог і танці з бубном заберуть добрих півдня. Зітхнув гірко, і понуривши голову поліз в аську плакатись колезі з центрального ІТ департаменту. Він же і порадив – вже нічого втрачати, тупо переставити вінт на інший якийсь дохлий системник, і є шанс що запрацює. Один екземпляр в наявності був, якому якраз бракувало вінта.

Зробив – і пішло. ХРюшка дещо нецензурно висловилась, і прийняла чужорідні мозги, при цьому попередивши про необхідність переактивації. Термін 3 дні. Впевнившись в коректній роботі системи, несподіванкою стала наявність наклейки, яка засвідчувала автентичність продукту.

Відчуй себе ламером.

Погодившись із пропозицією активувати копію Windows, слабо собі уявляв сам процес. Через проксі ломитись було лінь, тому вибрав екзотичний варіант – по телефону. Спробував знайти номер на українському сайті корпорації, і не зміг. Зате взнав, що його повідомляють безпосередньо в процесі активації.

Слід сказати, що без миші вікном активації керувати неможливо. Вибравши локацію “Ukraine”, переписав номер телефону +380 44 230  51 02. Запевняють, що безкоштовно. А хоч і коштовно :-).

Акуратно перемалював на клаптик паперу дев’ять груп циферок по 6 в кожній, поклав на стіл до телефону кришку системника з наклейкою і подзвонив ТУДИ.

Привітав мене приємний жіночий синтезований голос. Голосова менюшка, подібно, як в стільникових операторів. Цей голос люб’язно підказував, яку коли тиснути кнопку, чи точно зрозумів, що від мене вимагається, і щоб не переживав, якщо щось не вдасться. Прослухавши інформацію (голос записаний досить акуратно, за винятком різної гучності сусідніх фраз). В 9 кроків ввів усі групи циферок, вислухав попередження про мега обчислення, які проводить система для перетворення коду. Звикнувши до голосу з недр MS, занотував 7 груп циферок відповіді (A-G).

Як не парадоксально, системка цифри схавала і активувалась. Ура! Виявляється, на наклейці автентичності вказаний лише серійник, для активації не потрібен.

Каса працює нормально. Вінда не таке вже і зло, якщо глянути з іншого боку.

This entry was posted in Просто інформація. Bookmark the permalink. Post a comment or leave a trackback: Trackback URL.

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>